PILNE

Bieg Sylwestrowy - zapisz się!

19 listopada 2019 Sport
Jakub Kot

Redaktor Naczelny

W ostatnim dniu roku ulice Starego Miasta tradycyjnie zostaną opanowane przez tłumy biegaczy-przebierańców. W samo południe z Małego Rynku na trasę "Smoczej piątki" lub "Radosnej dziesiątki" wyruszą uczestnicy 16. Krakowskiego Biegu Sylwestrowego. Obowiązuje limit ujących - 2500 osób. Warto dołączyć do tego kolorowego korowodu - po raz kolejny dochód z imprezy zostanie przekazany na szczytny cel. 

"Smocza piątka" (5 km) przeznaczona jest dla wszystkich chętnych, a "Radosna dziesiątka" (10 km) dla osób pełnoletnich (w drodze wyjątku za zgodą rodzica dopuszczone do biegu mogą być osoby, które ukończyły 16 lat). Maksymalny czas przewidziany na pokonanie jednego z dwóch dystansów to 90 minut.

Zapisy internetowe do 16. Krakowskiego Biegu Sylwestrowego potrwają do 22 grudnia. Po tym terminie, zgłoszenia będą przyjmowane w biurze zawodów - 30 i 31 grudnia, o ile wcześniej nie zostanie wyczerpany limit ujących ustalony na 2500 osób.

Do 1 grudnia obowiązuje opłata owa w wysokości 30 zł dla uczestników poniżej 18. roku życia i 45 zł dla dorosłych. Później wpisowe wzrośnie odpowiednio do 40 i 55 zł. W biurze zawodów (mieszczącym się w Szkole Podstawowej nr 1 przy ul. św. Marka 34) wyniesie 50 i 75 zł.

Poza klasyfikacją generalną kobiet i mężczyzn na obu dystansach, prowadzona będzie także klasyfikacja drużynowa - dla najliczniej reprezentowanej grupy biegowej (kluby, stowarzyszenia). Nagrodzony zostanie klub, którego największa liczba reprezentantów ukończy zawody. Pod uwagę brana będzie nazwa klubu podana indywidualnie przez każdego zawodnika podczas zapisów.

Zachęcamy do przebrania się w fantazyjne stroje - mile widziane nawiązujące do historii i tradycji Krakowa. Autorom najbardziej pomysłowych kreacji specjalnie powołane jury przyzna nagrody finansowe i rzeczowe w kategoriach: najlepiej przebrany zespół (liczący minimum trzy osoby; miejsca I-III), najlepiej przebrana para (osoby te muszą wspólnie pokonać całą trasę biegu i wbiec na metę trzymając się za ręce; miejsca I-III), najlepsze przebranie indywidualne (miejsca I-X) oraz najlepiej przebrane dziecko/nastolatek poniżej 18. roku życia (miejsca I-III).

Szczegóły znajdują się w regulaminie 16. Krakowskiego Biegu Sylwestrowego.

Podobnie jak to było w przypadku trzech poprzednich edycji, dochód z imprezy zostanie przekazany na rzecz Fundacji Wspierania Kardiochirurgii Dziecięcej Schola Cordis. Fot. ZIS

Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.