Zapraszamy do lektury naszego podsumowania - o tym, co dzieje się w krakowskim sporcie. Ekstraklasa, II liga, IV liga, hokej, piłka kobieca - jest z czego wybierać!

Piłka nożna - PKO Ekstraklasa, 13. kolejka:

Cracovia - Pogoń Szczecin 2-0 (0-0)
Râpă 58', Rafael Lopes 71'.

Spotkanie Cracovii z Pogonią było 400. meczem szkoleniowca krakowian Michała Probierza jako trenera w najwyższej klasie rozgrywkowej. Wygrana w tym spotkaniu z tego powodu zapewne jeszcze bardziej uszczęśliwiła coacha. Spotkanie zaczęło się od akcji Cracovii budowanych z pominięciem drugiej linii, choć poczatek ich rozegrania sugerował długie budowanie gry. Dalszy ich rozwój mocno jednak zaskakiwał Pogoń, której dłuższą chwilę zajęło przystosowanie się do tego stylu. Sama Pogoń natomiast próbowała pokonać defensywę "Pasów", jednak bez widocznych efektów.

Po przerwie, Cracovia zmieniła strategię i zaczęła grać odwaźniej, przejmująć niemal całkowicie inicjatywę na murawie. W 58. minucie po krótkim rozegraniu rzutu wolnego, Lopes dośrodkował piłkę w pole karne "Portowców", gdzie trącił ją Piszczek, wskutek czego futbolówka trafiła do Râpy, który główkując otworzył wynik spotkania. Niespełna kwadrans później wynik meczu ustalił Lopes, który silnym strzałem z 10. metrów, tuż pod poprzeczką umieścił piłkę w siatce całkowicie bezradnego w tej sytuacji Stipicy. Po tej drugiej bramce i czerwonej kartce, którą został ukarany Bartkowski już nic się nie zmieniło w wyniku spotkania. Cracovia zmniejszyła stratę do Portowców i szykuje się do kolejnych spotkań.  Aktualnie "Pasy" zajmują 5. miejsce w tabeli, mając na koncie 23. punkty i tym samym tracą do lidera (którym po tej kolejce została Wisła Płock) zaledwie dwa punkty. Kolejne spotkanie Cracovia rozegra u siebie, w sobotę, 2. listopada o godzinie 17:30 z Lechią Gdańsk.

Cracovia: Peškovič - Râpă, Helik, Jablonský, Sipľak - Vestenický (68' Diego Ferraresso), Gol, Lusiusz, van Amersfoort (90' Supryn), Rafael Lopes (87' Strózik) - Piszczek.

Pogoń: Stipica, Bartkowski, Triantafyllópoulos, Zech, Matynia - Spiridonović, Dąbrowski, Kožulj (73' Frączczak), Kowalczyk, Hostikka (62' Listkowski) - Buksa (76' Stec).

Żółte kartki: Gol, Piszczek - Bartkowski, Buksa.
Czerwona kartka: Bartkowski 74' (w konsekwencji dwóch żółtych).

Legia Warszawa - Wisła Kraków 7-0 (3-0)
Luquinhas 1', Kanté 18', 32', 53', Novikovas 74', Wszołek 80', Niezgoda 90'.

W niedzielnym spotkaniu z Legią Warszawa, krakowska Wisła zaliczyła blamaż. Wysoka, bo aż 0-7 przegrana w stolicy na pewno zaskoczyła kibiców Białej Gwiazdy, choć poruszone wydaje się całe środowisko piłkarkie. Zaczęło się bardzo szybko, bo już w 1. minucie. Po podaniu Karbownika, Luquinhas mocnym strzałem posłał piłkę wprost do bramki Buchalika. W odpowiedzi, sześć minut później uderzać z dystansu próbował Sadlok, ale piłka minęła o kilka metrów słupek. Dziesięć minut później, Kanté otrzymał świetne podanie od Wszołka i główkując podwyższył prowadzenie gospodarzy. Wiślacy próbowali wykreować sobie dogodną sytuację, jednakże bezskutecznie. Sztuka ta udała się "Legionistom" w 32. minucie, kiedy to ponownie główkując, Kanté zaliczył kolejną bramkę dla swojej drużyny. Tuż przed przerwą, zaskoczyć Majeckiego próbował Wojtkowski, ale bramkarz Legii pozostał czujny.

W przerwie trener Stolarczyk zdecydował się na przeprowadzenie dwóch zmian, jednak nie na wiele się to zdało. Szybko, bo już w 49. minucie arbiter spotkania po zapoznaniu się z wideoweryfikacją zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego dla "Legionistów". Do "jedenastki" podszedł Kanté, ale jego intencje świetnie wyczuł Buchalik. Zabrakło jednak Wiślakom szczęścia w tej sytuacji, gdyż dobitka rzutu karnego była już skuteczna i Kanté świętował zdobycie hat-tricka. Jakieś 20 minut później zza pola karnego uderzył Novikovas i tym precyzyjnym strzałem podwyższył prowadzenie "Legionistów". 10 minut przed końcem regulaminowego czasu gry swoją debiutancką bramkę w barwach Legii zaliczył Paweł Wszołek, który wykorzystał chwilowy brak komunikacji w defensywie "Białej Gwiazdy". Przysłowiową kropkę nad "i" postawił Jarosław Niezgoda, który w 90. minucie bezbłędnie wykorzystał świetne podanie od Wszołka.  Aktualnie Wisła zajmuje 14. miejsce w tabeli z 11. punktami na koncie. Przed Wiślakami dwa ważne spotkania. Najbliższe, wyjazdowe, w poniedziałek, 4. listopada o godzinie 20:30 z Rakowem Częstochowa, a następnie z Arką Gdynia na swoim stadionie.

Legia: Majecki - Jędrzejczyk,  Lewczuk, Wieteska, Karbownik - Wszołek, Antolić (59' Gwilia), Martins (71' Niezgoda), Luquinhas (58' Praszelik), Novikovas - Kanté.

Wisła: Buchalik - Burliga, Wasilewski, Janicki, Sadlok - Wojtkowski (46' Zdybowicz), Boguski, Klemenz, Savićević, Mak (46' Chuca) - Brożek (66' Jean Carlos).

Żółte kartki: Kanté, Jędrzejczyk - Klemenz.

Piłka nożna - II Liga, 15. kolejka:

Bytovia Bytów - Garbarnia Kraków 2-1 (1-0)
Kwiatkowski 21', Czubak 81' - Szewczyk 90' (k.).

Spotkanie z Bytovią zaczęło się od walki w środkowej części boiska. Początkowo nieznaczną przewagę mieli goście, jednak nie przełożyło się to na wynik spotkania. W 14. minucie przed dobrą okazją stanął Kwiatkowski, ale czujnie wyłapał piłkę golkiper "Brązowych" - Dorian Frątczak. Kilka minut później po podaniu od Marszalika w dobrej sytuacji znalazł się Włodyka, ale skutecznie zainterweniował Kapsa. W odpowiedzi , gospodarze wyprowadzili kontratak i tym razem Kwiatkowski nie dał szans Frątczakowi i celebrował otwarcie wyniku meczu. Niewiele później dwie dobre okazje miał sam Marszalik, ale piłka po jego strzałach najpierw została zablokowana, a później minimalnie minęła słupek. W II połowie, podopieczni trenera Łukasza Surmy starali się utrzymywać przy piłce, ale to gospodarze podwyższyli prowadzenie na 9 minut przed zakończeniem reulaminowego czasu gry po tym, jak Kwiatkowski podał do Czubaka, a ten bez trudu zmieścił piłkę w siatce. W doliczonym już czasie gry, Krzysztof Szewczyk strzelił bramkę kontaktową skutecznie egzekwując rzut karny. Zabrakło jednak krakowianom czasu na choćby wyrównanie wyniku w tym wyjazdowym spotkaniu.
Aktualnie, Garbarnia zajmuje 11. miejsce w tabeli mając na koncie 17. punktów. Kolejne spotkanie "Brązowi" rozegrają u siebie w niedzielę, 3. listopada o gdzinie 13:00 z Błękitnymi Stargard Szczeciński.

Bytovia: Kapsa - Deleu, Kawula,  Bąk, Liberacki - Szela (73' Janik), Feruga, Lech, Kwiatkowski (85' Stanczew) - Czubak (89' Lengiewicz), Giel (76' Hołtyn).

Garbarnia: Frątczak - Kujawa, Mruk, Masiuda, Duda, Marszalik - Włodyka (55' Feliks), Kołbon (81' Słoma), Kostrubała - Surmiak (62' Kuczak), Szewczyk (84' Wyjadłowski).

Żółte kartki: Kawula, Kwiatkowski, Hołtyn, Kapsa - Mruk, Marszalik.
Czerwona kartka: Norbert Hołtyn 90' (w konsekwencji dwóch żółtych).

Piłka nożna - III Liga, 14. kolejka:

Hutnik Kraków - Motor Lublin 1-0 (0-0)
Kołodziej 86'.

Hutnik: Zając - Jaklik, Kołodziej, Garzeł, Tetych - Kurek (80' Pyciak), Reczulski, Gamrot, Świątek, Linca - Matysek (46' Antoniak).

Motor: Olszewski - Gruszkowski, Grodzicki, Łukasik, Brzyski - Bonin (83' Darmochwał), Kumoch (66' Rymek), Duda, Swędrowski, Kunca (73' A. Nowak) - Paluch (75' Michota).

Żółte kartki: Tetych, Linca, Pyciak - Duda, Kunca, Brzyski, Swędrowski, Grodzicki.
Czerwona kartka: Duda 89' (w konwsekwencji dwóch żółtych kartek).

Piłka nożna - IV liga, 14. kolejka:

Dalin Myślenice - Cracovia II 1:1 (0:1)
M. Górecki 66' - Wiśniewski  11'.

Dalin: Szymala- Żołkoś, Kowalski, Przetocki, Biel, J.Górecki, Kawula, Wojtan (60' Rak), Kałat, Łyduch(66' Cienkosz), M. Górecki (90' Moskal).

Cracovia: Hrosso- Malisz, Jarzynka, Ożóg, Bracik, Stachera (69' Pająk), Kruppa, Pituła, Biernat (60' Matheus), Zięba, Wiśniewski.

Żółte kartki: Żółkoś, Kałat, Kawula - Matheus.

Wisła II Kraków - Skawinka Skawina 1:6 (1:4)
Kasia 43'- Piwowarczyk 13', 38', 61', Grzesiak 31', 33', Gęśla 48'.

Wisła II Kraków: Broda - Niepsuj (46' Pietruszka), Hoyo Kowalski (46' Pischinger), Bentkowski, Korczyk - Soboń, Szywacz, Paczka, Kumah (68' Buksa), Kasia - Wolak.

Skawinka Skawina: Umanskyi, Matys, Spasiuk, Marczyk, Anton (74' Sosnowski), Piwowarczyk (80' Curzydło), Jeż, Paweł Grzesiak (81' Piekarski), Tomasz Grzesiak (86' Młodzik), Kaganek, Gęśla.

Żółte kartki: Marczyk, Matys.

MKS Trzebinia - Orzeł Piaski Wielkie 0-2 (0-0)
Kozik 78', Śliski 90+1'.

MKS Trzebinia: Wróbel - Wilczek (60' Kurek), Kowalik, Blaszke (46' J.Pająk), Kiczyński, Kwiecień, Marszałek, Mrożek, Sochacki (76' Szczurek), Wierzba, Zybiński.

Orzeł Piaski Wielkie: Kunek - Tatarski (46' Jurek), Serafin, Piekarski, Kieliś, Uwakwe, Sosnowski, Śliski, Kozik, Ciesielski (75' Strojek), Skóbel.

Żółte kartki: Kowalik - Serafin, Kunek, Kozik.

Węgrzcanka Węgrzce Wielkie - Clepardia Kraków 1-1

Piłka nożna - Ekstraliga kobiet

Górnik Łęczna - AZS UJ Kraków 3:1 (0-1)
Karczewska 75', 90+4', Matysik 84' - Maziarz 11'.

Górnik: Palińska - Górnicka, Dyguś, Grec, Kovtun (60' Jędrzejewicz), Matysik, Grabowska, Lefeld (80' Hryb), Kamczyk, Hmirova, Karczewska.

AZS UJ: Klabis - Wilk, Woźniak, Zapała, Bartosiewicz, Bolko, Wróbel, Nosalik, Sitarz, Wójcik (70' Maslova), Maziarz (76' Tracz).

Żółte kartki: Dyguś, Kamczyk - Bolko, Klabis.

Piłka nożna - I Liga Kobiet

Gol Częstochowa - Wanda Kraków 3-0 (1-0)
Pająk 13', 88', Małycha 90+2'.

Gol Częstochowa: Tarnowska (40' Kowalska), Drapacz, Jeziorska, Kępa (77' Rusek), Krawczyk, Małycha, Miniak, Pająk, Przybylska, Szulc, Uchnast.

Wanda: Janik - Kisiel, Staniszewska, Zaporowska, Janus, Rusek, Fiałek, Nazarko (62' Kozicka), Stachurska (70' Klimas), Bukowiec (77' Gruca), Frączek.