PILNE

Kraków na sportowo - przegląd najważniejszych wydarzeń tygodnia

16 wrzesnia 2019 Sport
Autor:  Małgorzata Skiba

Wyniki, analizy, wypowiedzi trenerów - jak co tydzień zapraszamy na przegląd wydarzeń związanych ze sportem w Krakowie.

Piłka nożna - PKO Ekstraklasa, 8. kolejka:

Korona Kielce - Wisła Kraków 1-1 (0-1)
Pačinda 47' - Brożek 38' (k.).

Sobotni mecz w Kielcach był naprawdę ciekawym widowiskiem. Napastnicy Korony szybko i ochoczo ruszyli do ataku, ale stojący między słupkami Buchalik był naprawdę świetnie dysponowany i wyłapywał kolejne próby gospodarzy. Wisła bardzo dobrą sytuację stworzyła sobie w 19. minucie , kiedy to lewą stroną przeszedł Wojtkowski, a następnie strzelił z ostrego kąta. Szczęśliwie dla gospodarzy udało się Koziołowi wybronić tę sytuację, choć gdyby był nieco niższy, Wiślacy zapewne cieszyliby się z bramki. Chwilę później świetną akcję stworzyli Brożek, Niepsuj i Mak, który ostatecznie strzelał, ale znowu golkiper Korony wykazał się dobrym refleksem i przeniósł piłkę nad poprzeczką. W 31. minucie krakowska Wisła doznała osłabienia, gdyż arbiter spotkania pokazał czerwony kartonik Rafałowi Boguskiemu za faul taktyczny na Marcinie Cebuli (była to pierwsza czerwona kartka w karierze tego doświadczonego gracza). Mimo to 7 minut później, "Biała Gwiazda" wyszła na prowadzenie po strzale z "jedenastki" Pawła Brożka. Arbiter zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego po faulu Spychały  na Maku, a "Broziu" idealnie wykorzystał tą okazję.

Wyrównującą bramkę Korona strzeliła szybko po zmianie stron, bo już w 47. minucie. Strzelcem okazał się Pačinda, który już w I połowie próbował swoich sił, ale nieskutecznie. Po tej bramce gospodarze przystąpili do ostrego ataku, chcąc wykorzystać  fakt, iż grali w przewadze i faktycznie na boisku dominowali nad osłabioną Wisłą. Mimo to, krakowscy zawodnicy mieli swoje okazje. W 54. minucie próbowali wykorzystać rzut wolny, a kilka minut później przed dobrą okazja stanął Basha, który wszedł po przerwie za Chucę, ale jego strzał poszybował niestety nad poprzeczką. Do końca spotkania obie drużyny miały swoje szanse, na sam koniec świetną okazję miał Márquez, ale trafił idealnie w spojenie. Kibice, którzy zdecydowali się na obejrzenie tego pojedynku, na pewno nie wyszli ze stadionu zawiedzeni.

Kolejne spotkanie podopieczni trenera Stolarczyka rozegrają na wyjeździe z Wisłą Płock w niedzielę, 22. września o godzinie 12:30. Aktualnie Wisła Kraków zajmuje 7. miejsce w tabeli mając na koncie 11 punktów.

Korona: Kozioł - Spychała, Iván Márquez, Kovačević, Gardawski - 7 Cebula (76' Pučko),  Gnjatić (84' Pierzchała), Radin, Jukić - Papadopulos (71' Đuranović), Pačinda.

Wisła: Buchalik - Niepsuj, Klemenz, Janicki, Sadlok - Chuca (46' Basha), Boguski, Savićević, Wojtkowski, Mak (82' Jean Carlos Silva) - Brożek (89' Zdybowicz).

Żółte kartki: Jukić, Gnjatić, Gardawski - Niepsuj, Wojtkowski.
Czerwona kartka: Boguski 31'(za faul taktyczny).

Piłka nożna - II Liga, 9. kolejka:

Widzew Łódź - Garbarnia Kraków 1-1 (0-0)
Robak 56' (k.) - Kuczak 61'.

Wyjazdowy mecz Garbarni w Łodzi był sporym przeżyciem. Nie codzień zdarza się, aby frekwencja na meczu II Ligi była wyższa niż podczas rozgrywek PKO Ekstraklasy. Na stadionie Widzewa zgromadziło się 17 208 osób i trzeba przyznać, że mieli co oglądać. Pierwszą okazję "Brązowi" mieli już w 2. minucie, kiedy to Grzegorz Marszalik dośrodkował piłkę, jego kolega celnie uderzył, ale golkiper gospodarzy świetnie zareagował. Kolejną, najlepszą chyba, sytuację wykreował Marszalik wraz z Bartłomiej Mrukiem, kiedy to w 20. minucie po zagraniach obu zawodników futbolówka wpadła pod nogi Feliksa, ale niestety w jego strzale zabrakło odrobiny precyzji i piłka na centymetry minęła słupek. Gospodarze oczywiście nie pozostawali dłużni. Swoje sytuacje mieli Robak i Możdżeń, ale odpowiednio reagowali Kozioł i obrońcy Garbarni nie pozwalając na stratę bramki. Zmieniło się to po przerwie. Sfaulowany został Marcin Robak, wskutek czego arbiter spotkania podyktował "jedenastkę". Egzekutorem rzutu karnego był sam poszkodowany, który precyzyjnym i mocnym strzałem wyprowadził swoja drużynę na prowadzenie. Radość zawodników Widzewa była jednak krótka, bo trwała zaledwie 5 minut. Podobnie jak wcześniej, idealnie zadziałał duet Mruk - Marszalik. Najpierw Mruk zagrał długą piłkę do Marszalika, a ten z kolei podał do Kuczaka. Kamil od razu uderzył i mimo że piłka przeszła przez palce Pawłowskiego, to zmieściła się w bramce gospodarzy.

Aktualnie Garbarnia zajmuje 4. miejsce w tabeli mając na koncie 16. punktów. Najbliższe swoje spotkanie zawodnicy z Rydlówki rozegrają u siebie w sobotę, 21. września, o godzinie 15:30 z GKS Katowice.

Widzew: Pawłowski - Kosakiewicz, Zieleniecki, Tanżyna, Pięczek - Mąka (80' Kita), Poczobut, Możdżeń (70' Radwański), Wolsztyński (86' Ameyaw), Gutowski - Robak.

Garbarnia: Kozioł - Kowalski, Kujawa, Masiuda, Mruk, Marszalik - Szewczyk (81' Wójcik), Kuczak, Kołbon (81' Duda), Słoma - Feliks (70' Wyjadłowski).

Żółte kartki: Tanżyna, Kita - Feliks, Mruk, Słoma.

Piłka nożna - III Liga, 8. kolejka:

Korona II Kielce - Hutnik Kraków 5-1 (1-1)
Pućko 21', Żyro 58', 72', 84', Sowiński 59' - Sobala 4'.

KORONA II: Kukić - Szymusik, Pierzchała, Tzimopoulos, Bujak (46 Prętnik), Sowiński (67 Piróg), Zalazar, Jopkiewicz (77 P. Lisowski), Żyro, Duranović (46 D. Lisowski), Pućko (46 Lioi)

HUTNIK: Zając - Janecki (77 Pyciak), Jaklik, Garzeł, Tetych (69 Antoniak) - Sobala (73 Handzlik), Reczulski, Gamrot (85 Drag), Świątek, Linca - Ogar (77 Matysek)

Żółte kartki: Reczulski.
Czerwona kartka: Reczulski  63' (w konsekwencji dwóch żółtych)
Żółtą kartą został ukarany również trener Hutnika, Leszek Janiczak..

Piłka nożna - IV liga, 8. kolejka:

Czarni Staniątki - Clepardia Kraków 0-1

Skawinka Skawina - Orzeł Piaski Wielkie 2-6

Wisła II Kraków - Cracovia II 3-2 (3-1)
Kruppa 32', Zdybowicz 42', Kumah 44' - Bartosz 37', Matheus 80' (k.)

Wisła II Kraków: Lis, Hoyo- Kowalski, S.Szota, D.Szota, Chmiel, Pawłowski,  Zdybowicz (83' Nocoń), Kumah (55' Bentkowski), Korczyk, Grabowski, Bartosz.

Cracovia II: Wilk, Zaucha, Supryn, Jarzynka, Ożóg (59' Rakoczy) , Stachera, Kruppa, Pituła (46' Malisz), Biernat (46' Matheus), Zięba (74' Bała), Wiśniewski.

Żółte kartki: Bentkowski, Bartosz, Szota - Supryn, Kruppa

Piłka nożna - Ekstraliga Kobiet, 6. kolejka:

UKS SMS Łódź - AZS UJ Kraków 4-0 (2-0)
Gąsieniec 25', 47', Filipczak 29', Rędzia 59'.

Kolejne spotkanie Jagiellonki rozegrają w sobotę, 21. września, o godzinie 14:00. Podejmą wtesy Czarne Sosnowiec. Aktualnie krakowianki zajmują 6. miejsce w tabeli mając na koncie 12. punktów.

UKS SMS Łódź: Szperkowska - Jarvie (65' Grzybowska), Zubchyk, Achcińska (65' Zieniewicz), Dragunowicz (77' Silny), Filipczak, Gąsieniec, Jedlińska (75' Glinka), Konat, Kurzawa, Rędzia.

AZS UJ Kraków: Klabis - Wróbel, Bartosiewicz (61' Gęślak), Bolko (46' Bryzek), Maziarz (57' Ładocha), Nosalik, Sitarz, Tracz (57' Dul), Woźniak, Wójcik, Zapała.

Żółte kartki: Achcińska, Dragunowicz, Jedlińska - Nosalik.

Piłka nożna - I Liga Kobiet, 4. kolejka:

Wanda Nowa Huta - Resovia 2-7 (1-5)
Bukowiec 28', Frączek 74' - Kaput 4', Matuszek 11', Bednarz 30', Łach 32',40', Antos 58', Florek 80'.

Wanda póki co nie zdobyła żadnego punktu w rozgrywkach ligowych tej rundy i zajmuje ostatnie, 12. miejsce w tabeli. Kolejne spotkanie rozegra w niedzielę, 22. września, o godzinie 16:00 na wyjeździe ze Sportową Czwórką Radom.

Wanda: Jamróg (46' Janik) - Stachurska (65' Gawęda), Fiałek, Rusek, Gruca, Kisiel, Frączek, Janus (75' Kurkiewicz), Bukowiec (46' Klimas), Zaporowska, Staniszewska (65' Zabagło).

Resovia: Pieniążek- Matusz (60' Zabęk), Bednarz (65' Wilowska), Czyż, Dziura, Florek, Kaput (46' Kaczmar), Kurasz, Łach (46' Antos), Michalska, Niemczycka (46' Prokuska).

Żółte kartki: Staniszewska, Gruca - Łach.