Autor:  Małgorzata Skiba

Piłka nożna - PKO Ekstraklasa, 11. kolejka:

Lech Poznań - Wisła Kraków 4-0
Jevtić 40', Gytkjær 73', Jóźwiak 77', Marchwiński 84'.

Po przegranych derbach wyjazd na Bułgarską miał stanowić okazję do rehabilitacji dla zawodników krakowskiej Wisły. Zaczęło się dobrze - pierwszy groźny strzał oddał Wojtkowski, który bez trudu wszedł w pole karne "Lechitów" , ale jego strzał poszybował w boczną siatkę. Chwilę później z rzutu wolnego uderzać próbował Grabowski, a następnie niewiele brakło Saviceviciowi, który w 9. minucie spotkania posłał piłkę tuż obok słupka. W odpowiedzi, drużyna Lecha za sprawą Modera zaatakowała bramkę Buchalika, ale obrona gości była na posterunku. Później swoich szans szukali Gytkjær, Jóźwiak i Moder. Wynik spotkania otworzył Jevtić, który ładnym strzałem po błędzie duetu Buchailk - Grabowski posłał piłkę do siatki "Białej Gwiazdy".

Po przerwie, już w 50. minucie niebezpieczeństwu zapobiegł Buchalik, który zatrzymał uderzenie gospodarzy. "Lechici" starali się zdominować gości i w 64. minucie bramce Wiślaków zagroził Puchacz, strzelając z dystansu, ale parada Buchalika pomogła zażegnać niebezpieczeństwo. Jak się okazało chwilę później, niestety nie na długo. W 73. minucie podwyższyć wynik próbował Kamiński, ale jego strzał został wybity przez Buchalika, ale futbolówkę zagarnął Gytkjær, który mocnym i pewnym strzałem umieścił ją w siatce. Cztery minuty poźniej prowadzenie "Lechitów" podwyższył Jóźwiak, który już wcześniej miał swoje okazje. Przysłowiową "kropkę nad i" postawił Marchwiński, który ustalił wynik spotkania.

Niezadowoleni zawodnicy "Białej Gwiazdy" wrócili do Krakowa i przygotowują się do kolejnego meczu, który odbędzie się na stadionie przy ul.Reymonta w piątek, 18. października o godzinie 20:30 z Piastem Gliwice. Aktualnie Wisła zajmuje 13. miejsce w tabeli z 11. punktami na koncie.

Lech: van der Hart - Gumny, Šatka, 5 Crnomarković, Puchacz - Jóźwiak, 6 Muhar, Moder, Jevtić (72' Amaral), Kamiński (80' Marchwiński) - Gytkjær (84' Tomczyk).

Wisła: Buchalik - Boguski, Wasilewski, Janicki (46' Szot), Grabowski - Jean Carlos Silva, Savićević,  Basha (76'Chuca), Wojtkowski, Mak - Zdybowicz (65' Drzazga).

Żółte kartki: Gytkjær, Muhar, Puchacz - Savićević, Wojtkowski.

Cracovia - Górnik Zabrze 1-1 (1-1)
Dytiatjew 35' - Matuszek 13'.

Mecz z Górnikiem był kolejnym spotkaniem, w którym Cracovia miała szansę uplasować się na pozycji lidera. Niestety nie udało się jej zawodnikom osiągnąć tej sztuki, gdyż zremisowali 1-1. Mimo że w pierwszych minutach meczu to Cracovia miała optyczną przewagę, to pierwszą bramkę zdobyli goście już w 13. minucie Kopacz w starciu z Jablonský'm wywalczył rzut rożny, w trakcie którego źle krył Sipľak, co skutecznie wykorzystał Matuszek, który dobił piłkę posłaną z rogu przez Janžę. W odpowiedzi "Pasy" próbowali wykorzystać swoją przewagę, ale ciężko im było przedrzeć się przez dobrze ustawioną defensywę Górnika.  Ostatecznie z gry nie udało się Cracovii zdobyć bramki, ale Sipľak wykonując stały fragment gry, tj. rzut rożny, idealnie zacentrował piłkę wprost na głowę Dytiatjewa, który wykorzystał swoją okazję.

Po przerwie w obrazie gry nie zmieniło się nic. Cracovia próbowała przedrzeć się przez ofensywę gości, a ci z kolei co jakiś czas próbowali atakować. Świetną okazje zmarnował Lopes i biorąc pod uwagę ostatetczny wynik spotkania na pewno żałuje tej straconej szansy. Swoich sił próbowali także van Amersfoort, Gol czy też, po raz kolejny, Lopes. Zmienić wynik mogła w zasadzie ostatnia akcja tego spotkania. Po rozegraniu rzutu wolnego piłkę do siatki Chudý'ego skierował ponownie Dytiatjew. Zarowno zawodnicy, jak i kibice zaczęli cieszyć się w zasadzie już z wygranego meczu, jednak arbiter spotkania odgwizdał spalonego. Początkowo nie do końca było wiadome o co chodzi, gdyż Matuszek ucierpiał w tym starciu i leżał na boisku - ostatecznie konieczna była wizyta w szpitalu aby założyć szwy. Tymczasem zamiast gola dla Cracovii, to Chudý wznowił grę "z piątki".

Kolejne spotkanie Cracovia rozegra na wyjeździe z Jagiellonią Białystok w sobotę, 19. października o godzinie 20:00. Drużyna "Pasów" utrzymuje miejsce wicelidera z 20. punktami  na koncie.

Konferencja prasowa:

Marcin Brosz, trener Górnika Zabrze: "Po ustawieniu widać było, że nastawiliśmy na to, aby przyjmować piłkę na 30. metrze od Chudy'ego i wyprowadzać szybkie ataki. Zdawaliśmy sobie sprawę, że Cracovia będzie dążyć do zdobycia pierwszej bramki. Zdawaliśmy sobie sprawę, że przy przechwycie piłki jesteśmy w stanie poprowadzić dobrą akcję".

Michał Probierz, terner Cracovii: "Przed meczem spodziewaliśmy się bardzo trudnego spotkania, wiedzieliśmy, że Górnik słynie z bardzo dobrej defensywy. Trener Brosz postawił na bardzo wysokich zawodników. Daliśmy możliwość nabrania pewności siebie przez zespół Górnika. To właśnie idywidualności decydują czy chcemy o coś grać, czy nie. Sytuacja Lopesa, kiedy nie strzelił, później się zemściła, zabrakło wykorzystania tej okazji i trochę cierpliwości. Bo wielu chłopaków gra jeszcze na emocjach. Nie potrafiliśmy wykorzystać swoich atutów. Z perspektywy Mateusz był ostatnio krytykowany, a dzisiaj by się przydał. Nie było go i inni zawodnicy muszą wziąć odpowiedzialność za to spotkanie".

Cracovia: Peškovič - Râpă, Dytiatjew, Jablonský, Sipľak - Vestenický (61' Piszczek), Gol, Lusiusz, van Amersfoort (77' Čečarić), Hanca - Rafael Lopes.

Górnik: Chudý - Sekulić, Wiśniewski, Koj, Janža - Zapolnik (77' Juan Bauzá), Matuszek, Matras, Kopacz (63' Bainović), Jesús Jiménez - Angulo (90' Wolsztyński).

Żółte kartki: Sipľak, Jablonský, Hanca - Zapolnik, Matuszek, Janža.

Piłka nożna - II Liga, 12. kolejka:

Garbarnia Kraków - Resovia Rzeszów 0-2 (0-0)
Feret 73', Świderski 90'.

Garbarnia: Kozioł - Kowalski, Kujawa, Duda, Jurkowski, Mruk (74' Marszalik) - Kuczak, Kołbon, Słoma - Włodyka (69' Wyjadłowski), Szewczyk (76' Feliks).

Resovia: Majchrowicz - Geniec, Kubowicz, Zalepa, 4 Mikulec (46' Adamski) - Hajduk (64' Feret), Kaliniec, Domoń, Radulj (71' Świderski), Krykun - Dziubiński (90' Twardowski).

Żółte kartki: Mruk, Kujawa, Kowalski - Mikulec, Zalepa, Geniec.

Piłka nożna - III Liga, 11. kolejka:

KSZO 1929 Ostrowiec Św. - Hutnik Kraków 2-2 (2-1)
Sobala 16', Garzeł 73' - Chałas 35', Burzyński 43'.

KSZO: Lipiec - Dereń, Mężyk, Worach, D. Cheba (85' Łokieć), Kaczmarek, Rząsa (90' Miłek), Burzyński (65' Nogaj), Persona, Bełczowski, Chałas (78' Kapsa).

Hutnik: Dul - Jaklik, Kołodziej, Garzeł, Tetych (51' Janecki) - Kurek (72' Świątek), Gamrot, Kędziora (46' Handzlik), Reczulski (72' Ogar), Linca - Sobala.

Żółte kartki: Burzyński - Kędziora, Janecki.

Piłka nożna - IV liga, 11. kolejka:

Cracovia II - Skawinka Skawina 3:0 (1:0)
Wiśniewski 34', Bracik 72', Kruppa 86'.

Cracovia II: Michniewicz - Malisz, Jarzynka, Bała (Ł. Feret 82'), Bracik, Stachera (M. Feret 90'), Kruppa, Pituła, Biernat (Matheus 65'), Zięba, Wiśniewski

Skawinka: Walachnia - Matys, Marczyk, Piwowarczyk, Anton, Piszczek, Jeż, Kaganek, Stokłosa (M. Grzesiak 69'), P. Grzesiak (Wcisło 87'), Gęśla (Apostolski 87')

Żółte kartki: Piwowarczyk, Anton.

Unia Oświęcim - Wisła Kraków 0-3 (0-0)
Kasia 56', 80', Chmiel 70',

Wisła Kraków: Broda - Pischinger, Gzieło, Głogowski, Korczyk - Bentkowski (38' Zając), Paczka, Chmiel, Soboń, Kasia - Wolak.

Clepardia Kraków - Sokół Kocmyrzów 4-0 (2-0)
Wiczkowski 30', Bąk 36', Michalski 83', 86'.

Clepardia: Kusia - Kupiec (86' Czekaj), Pasternak, Bąk, Bosak (86' Przesławski), Chlebowski, Matyja, Próchno (80' Sajdak), Sadowski (83' Sarancha), Tracz, Wiczkowski (70' Michalski).

Sokół: Migdał - Brak, Hałat (46' Gądek), Kozieł (46' Korcala), Kubera, Kukla, Łuc (46' Urbaniec),Pietrzyk, Targosz (70' Stec), Zawrzykraj, Zimny.

Żółte kartki: Kupiec - Zawrzykraj, Kukla

Orzeł Piaski Wielkie - Dalin Myślenice 2-2

Hokej - PHL:

KH Energa Toruń - Comarch Cracovia 5:4 d. (1:1, 2:3, 1:0, d. 1:0)

4:4 - Artiom Sadrietdinow - Pawieł Pozdjankow (57:40),
5:4 - Dienis Serguszkin - Bartosz Fraszko (64:55).

Minuty karne: 18 (w tym 10 minut za niesportowe zachowanie dla Artioma Smirnowa)- 32 (w tym 10 minut za niesportowe zachowanie dla Ondreja Mikuli).
Strzały: 39-30.

KH Energa: Spěšný - Szkodenko, Kozłow; Sokołow, Fraszko, Kalinowski -  Jerjomienko (4), Gazda; Pozdjankow, Sadrietdinow, Serguszkin - Zieliński (2), A. Jaworski; Wołżankin, Fieofanow., Minge - Smirnow (12), Skólmowski; Dołęga, Jaworski, Olszewski.

Cracovia: Kopřiva (2) -  Gajor, Bychawski (2); Bepierszcz, Kalinowski, Dziurdzia - Dąbkowski, Ježek; Kapica (2), Bryniczka (4), Mikula (12) -  Rompkowski (4), Gula; Drzewiecki, Domogoła, Brynkus (4) - Musioł, Gosztyła; Bezwiński, Augustyniak, Kamiński (2).

Comarch Cracovia - Lotos PKH Gdańsk 2:3 (1:0, 0:2, 1:0, 0:1 d.)

1:0 - Ondrej Mikula - Kasper Bryniczka - Aleš Ježek (19:51)
1:1 - Krystian Mocarski - Jakub Stasiewicz - Igor Smal (26:30)
1:2 - Szymon Marzec (4/5, 30:00)
2:2 - Damian Kapica - Mateusz Bepierszcz (59:59)
2:3 - Petr Polodna - Vladislav Havlik (60:18)

Minuty karne: 10-6

Comarch Cracovia: Kopriva (Kowalówka) - Gajor, Bychawski, Bepierszcz, Kalinowski, Drzewiecki - Dąbkowski, Jezek, Kapica, Bryniczka, Mikula - Rompkowski, Kamiński, Domogała, Brynkus - Musioł, Gosztyła, Bezwiński, Augustyniak, Dziurdzia.

Lotos PKH: Fucik (Studziński) - Bilcik, Havlik, Steber, Polodna, Vitek - Tesliukievich, Krasovsky, Yelakov, Rozhkov, Golovin - Pastryk, Lehmann, Danieluk, Popov, Marzec - Naróg, Szurowski, Stasiewicz, Mocarski, Smal.